شغل سونوگرافی Ultrasound به چه صورت می باشد؟

رادیولوژی
رادیولوژی برای زنان باردار چه خطراتی دارد؟
آذر ۲۲, ۱۳۹۵
عکسبرداری رنگی
رادیوگرافی یا عکسبرداری به چه صورت انجام می شود؟
آذر ۲۴, ۱۳۹۵

شغل سونوگرافی Ultrasound به چه صورت می باشد؟

حقایق ناگفته از رادیولوژی و اشعه ایکس

حقایق ناگفته از رادیولوژی و اشعه ایکس

از شغل سونوگرافی Ultrasound چه می دانید؟

در بحث سونوگرافی از انواع سونوگرافی گفتیم و اینکه در سونوگرافی هم تکنوتکنولوژیست های مخصوص این رشته نیز می باشند. همچنین به مقایسه رادیولوژی و سونوگرافی پرداختیم. اما نوع دیگر آن، سونوگرافی Ultrasound می باشد. در واقع متخصصان پزشکی هستند که با تجهیزات به خصوصی کار می کنند. به منظور تعیین مشکلات پزشکی یا پیگیری هر مساله ای که مربوط به سلامت بدن باشد. سپس با پزشکانی کار می کنند تا تصاویری را ایجاد کنند که شرایط پزشکی فرد را نشان می دهد.

تخصص های متعددی هستند که تکنولوژیست های Ultrasound می توانند به دنبال آن باشند، شامل تکنولوژی سونوگرافی عروق، سونوگرافی تشخیصی قلب، و سونوگرافی تشخیصی پزشکی. تکنولوژی سونوگرافی عروق از امواج صوتی استفاده می کند تا روی رگ های انسان تحقیق کند. سونوگرافی تشخیصی قلبی هم روی قلب انسان تمرکز دارد که از امواج صوتی استفاده می کند و ممکن است به زیررشته اکوکاردیوگرافی بزرگسالان، اکوکاردیوگرافی در کودکان و اکوکاردیوگرافی جنین تقسیم شود.

سونوگرافی Ultrasound

وظایف شغلی تکنولوژیست های سونوگرافی Ultrasound :

تکنولوژیست های Ultrasound اولین وظیفه ای که دارند آماده کردن وسایلی است که برای تصویربرداری، سپس عمل بیمار استفاده می شوند. این تکنولوژیست موقعیت بیمار را برای تصویربرداری مشخص می کند و ممکن است ژل انتقال امواج را بروی پوست بیمار بمالد. در نهایت، این تکنولوژیست از امواج صوتی منتقل کننده استفاده می کند که امواج فرکانسی بالایی از پرتوهای مخروطی شکل یا مستطیل شکل می سازد، که از طریق کامپیوتر قابل دسترسی است و به عنوان تصویریست از بافت بدن بیمار.

بعد از اینکه رویه کامل شد، تکنولوژیست Ultrasound به خاطر تعیین کیفیت تصویر مسئول است. در ادامه تصاویر با کمک پزشک تفسیر می شود و مشکلات پزشکی مشخص می شود.

منبع : http://www.study.com/

 

مطالب مرتبط :

چطور یک تکنسین X-Ray شوید؟

تکنیک هایی که در رادیولوژی تشخیصی استفاده می شود!

در دوران بارداری چندبار سونوگرافی لازم است؟

تماس باما
آدرس