نقش رادیولوژی در بهداشت و درمان

بهترین زمان برای سونوگرافی زنان
آذر ۳۰, ۱۳۹۵
کاربرد امواج فراصوت در سونوگرافی
کاربرد امواج فراصوت یا Ultrasound
دی ۲, ۱۳۹۵

نقش رادیولوژی در بهداشت و درمان

نقش رادیولوژی در بهداشت و درمان چه می باشد و رادیولوژیست چه وظیفه ای دارد؟

در رادیولوژی یک رادیولوژیست یا رادیوگراف از تجربه و دانشش برای مراقبت های بیمار، فیزیک او، آناتومی بدن انسان، فیزیولوژی، پاتولوژی و رادیولوژی برای ارزیابی بیمار استفاده می کند. همچنین به توسعه روش های رادیولوژی می پردازند، توسعه روش های بهینه سازی رادیولوژی و ارزیابی نتایج رادیوگرافیک که به صورت عکس می باشند.

این شاخه از  مراقبت های بهداشتی خیلی متنوع است. مخصوصا بین کشورهای مختلف، و در نتیجه رادیوگراف ها در یک کشور اغلب نقش های متفاوتی دارند که رادیوگراف ها در دیگر شاخه ها دارند. گرچه مسئولیت های اساسی یک رادیوگراف در ادامه لیست شده است :

۱٫استقلال به عنوان یک حرفه ای

۲٫پاسخگویی به عنوان یک حرفه ای

۳٫کمک و شرکت در CPD (Continuing Professional Development)

۴٫حفاظت در برابر تشعشعات (یک وظیفه ایست برای مراقبت از بیماران، همکاران و هر فردی که ممکن است در برابر اشعه باشد

۵٫توجیه آزمایشات رادیوگرافی

۶٫مراقبت از بیمار

۷٫تولید تصاویر تشخیصی

۸٫امنیت، کارآمدی و به درستی استفاده کردن از تجهیزات تشخیصی

۹٫نظارت بر دانشجوها و دستیاران

نقش رادیولوژی در بهداشت و درمانیک تکنسین X-Ray شوید؟

در سطح عمومی و اولیه، رادیوگراف کلا تصاویر تشخیصی را نمی تواند تفسیر کند، بلکه آن ها را ارزیابی کرده و درباره اثربخشی تشخیصی آن تصمیم می گیرد. به منظور ایجاد چنین ارزیابی رادیوگراف باید نه تنها مسلط به موضوع باشد، نیز اطلاعات و دانش لامز درباره پاتولوژی و رادیوگرافی را داشته باشد. به خاطر این است که رادیوگراف ها معمولا کار تفسیر و یا تشخیص را بدون آموزش قبلی انجام نمی دهند. با وجود این، دارد رایج می شود که رادیوگراف ها یک نقش تشخیص رادیولوژیک اولیه، مشاوره تشخیص و نیز تحقیقات بعدی را به عهده دارند. این غیر معمول هم نیست که یک رادیوگراف روش هایی را از پیش در پیش رو داشته باشد، مانند کاردیولوژیست، اورولوژیست، رادیولوژیست، و انکولوژیست که به صورت مستقل انجام می شوند.

رادیوگراف ها اغلب فرصت هایی دارند که به سربازی وارد شوند تا نقشی در بهداشت و درمان داشته باشند. همانطور که در بسیاری از مشاغل دیگر در زمینه پزشکی، رادیوگراف ها شیفت های چرخشی دارند که شامل شیفت شب هم می شود.

منبع : https://en.wikipedia.org

تماس باما
آدرس