عکس های جالبی که با رادیولوژی گرفته شده!

عکسبرداری رنگی
رادیوگرافی یا عکسبرداری به چه صورت انجام می شود؟
آذر ۲۴, ۱۳۹۵
شاخصه های دیگر سونوگرافی چیست؟
آذر ۲۷, ۱۳۹۵

عکس های جالبی که با رادیولوژی گرفته شده!

شگفت انگیزترین عکس های رادیولوژی که در جهان گرفته شده اند!

اگر بخواهیم از مفهوم رادیولوژی بگوییم، یکی از رشته های تخصص پزشکی می باشد که از پرتو ایکس یا X-Ray و دیگر انواع امواج و پرتوها می باشد که برای تشخیص و درمان بیماری به کار می رود. در واقع هدف تشخیص بیماری یا حالات غیر طبیعی بدن می باشد که به کمک روش های تصویری پیشرفته انجام می شود. در ادامه نمونه هایی این تصویربرداری های حالت های غیر طبیعی بدن را برایتان آورده ایم.

عکس هایی که مشاده می کنید از افرادیست که از چیزی رنج می بردند، زمانی که عکس گرفته می شود متوجه اجسام عجیب در بدنشان می شوند. مثلا یکی از این افراد دردی داشته که ناشی از میخ یا سوزن یا حتی بطری در شکم شان بوده. مثلا عکسی که در پایین مشاهده می کنید، عکس رادیولوژی می باشد که قیچی ۱۷ سانتی متری در شکم پت اسکینر ۶۹ساله در سیدنی استرالیا مشاهده شده است.

عکس های جالب رادیولوژی

این خانم در ماه می سال ۲۰۰۱ در بیمارستان سنت جورج سیدنی تحت عمل جراحی قرار می گیرد اما پس از عمل درد شدید شکمی داشته است. بعد از این درد شدید و ۱۸ ماه بعد با اصرار وی عکس رادیولوژی گرفته می شود. در این صورت پزشکان از وجود قیچی در شکم وی آگاه می شوند.

عکس دوم عکس کسی است که در ۲۴ آوریل سال ۲۰۰۹ منتشر شد. جمجمه این شخص به نام پن لیو نشان می داد که جسدش در یک نوامبر ۲۰۰۹ در جنوب سیدنی پیدا شده بود. در واقع جسدش مورد هدف شلیک تفنگ میخی قرار گرفته بود. اما در زمان کشفش به شدت تجزیه شده بود.

عکس های جالب رادیولوژی

تصویری که مشاهده می کنید متعلق به یکی از چهار زندانی می باشد که در یکی از زندان های منطقه السالوادور یا حداکثر امنیت است. این عکس توسط ریاست مرکز کیفری السالوادرو گرفته شده که عکس تلفن همراه را در روده های هر چهار زندانی نشان می دهد.

عکس های جالب رادیولوژی

تماس باما
آدرس