سونوگرافی هفته چهلم بارداری

سونوگرافی هفته سی و نهم بارداری
سونوگرافی هفته سی و نهم بارداری
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۶
پرتودرمانی
پرتودرمانی چیست؟
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶

سونوگرافی هفته چهلم بارداری

سونوگرافی هفته چهلم بارداری

سونوگرافی هفته چهلم بارداری

رسیدید به سونوگرافی هفته چهلم بارداری ! به روز موعد زایمان رسیدید. حال می توانید در آخرین هفته بارداری که هفته چهلم بارداری می باشد، نوزادتان را ببینید. دیگر باید اعلام کنیم که انتظارات مادر به پایان رسیده و بعد از ۹ ماه کامل حمل یک نوزاد کوچک دیگر می تواند چهره اش را ببیند. با سونوگرافی که هفته چهلم بارداری نشان می دهد، نشان هایی از تولد نوزاد و آمادگی اش دیده می شود.

اندازه نوزاد در سونوگرافی هفته چهلم بارداری نشان می دهد که قد کلی اش به ۲۱ ونیم اینچ رسیده و وزنی در حدود ۷ و نیم پوند پیدا کرده است.

نوزاد این هفته متولد می شود و حال می توانید انتظار انقباضات غیر قابل انتظاری را تجربه کنید که از هفته گذشته شروع شده است. اما با هر انقباضی نباید تا بیمارستان رفت، مگر اینکه شدت بگیرد و مدت طولانی طول بکشد، آن موقع است که باید مراجعه کنید. زمانی که استراحت می کنید، قوی تر رشد می کند. پس باید آماده تولد نوزادتان باشید.

سونوگرافی هفته چهلم بارداری

به احتمال زیاد در زمان موعد زایمان سونوگرافی لازم نیست. اما اگر بتوانید چند لحظه ای هم شده چنین سونوگرافی انجام شود، خوب است. می بینید که سر نوزاد به سمت پایین ، یعنی لگن می باشد. اگر هم که سر پایین نباشد، پزشک سزارین توصیه می کند.

راحت ترین موقعیت برای زایمان، از قدامی می باشد. بخاطر این که از زیر منحنی شکمتان به سمت واژن سر حرکت می کند و اولین تنفسش در این دنیای جدید را تجربه می کند. در موقعیت خلفی، ستون فقرات نوزاد خلاف ستون فقرات شما می باشد، به همین دلیل کمردرد را تجربه می کنید.

مهم نیست موقعیت نوزادتان چیست، به زودی همین شخص کوچک که در درون شما طی ۴۰ هفته رشد کرد را می بینید.

منبع : http://www.parents.com

مطالب مرتبط :

سونوگرافی هفته سی و نهم بارداری

سونوگرافی هفته سی و هشتم بارداری

هفته چهاردهم بارداری : سه ماهه دوم

تماس باما
آدرس