سونوگرافی هفته سی و پنجم بارداری

سونوگرافی هفته سی و چهارم بارداری
سونوگرافی هفته سی و چهارم بارداری
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۶
سونوگرافی هفته سی و ششم بارداری
سونوگرافی هفته سی و ششم بارداری
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۶

سونوگرافی هفته سی و پنجم بارداری

سونوگرافی هفته سی و پنجم بارداری

سونوگرافی هفته سی و پنجم بارداری

در هفته سی و پنجم بارداری نوزاد به ۲۰ اینچ رسیده و وزنش هم همانطور که هفته به هفته نیم پوند اضافه می شد، این هفته ۵ پوند شده است.

در طی سونوگرافی که انجام می دهید، کلیه های نوزاد را می بینید که کاملا رشد کردند و کبدش هم به خوبی کار می کند. همچنان هم دارد وزن اضافه می کند. در این هفته های آخر قبل از تولد نوزاد، ممکن است چند تغییر نامحسوسی داشته باشید که نوزاد را برای زایمان آماده می کند.

در سونوگرافی که در هفته سی و پنجم بارداری انجام می شود، لانوگو یا موهای نرم نازک روی بدن نوزاد را پوشش داده که دارند کم کم می ریزند. شاید ریزش این موها از شانه ها و پشت نوزاد شروع شود. البته چنین چیزی نرمال است. به جای لانوگو، پوشش های پنیری شکلی می باشند که کل بدن نوزاد را پوشش داده اند. این مواد پنیری شکل موجب عایق بندی بدن نوزاد می شود و درجه حرارت بدنش را در رحم مادر تنظیم و حفظ می کند. همچنین به محافظت پوست نازک نوزاد در برابر مایع اسیدی آمنیوتیک کمک می کند. در واقع این پوشش نرم و پنیری به نوزاد در زمان زایمان برای عبور از گردن رحم کمک می کند.

سونوگرافی هفته سی و پنجم بارداری

سیستم گوارشی نوزاد همچنان برای جدایی احتمالی از بند ناف آماده است. تا هفته ها نوزاد مایع آمنیوتیک را می بلعید و از طریق ادرار دفع می کرد. سیستم گوارشی نوزد برخی مواد مغذی را از طریق بند ناف دریافت می کرد. همانطور که مواد مایع آمنیوتیک از طریق روده کوچک کار می کنند، مواد زائد هم به سمت روده می رود. اولین مدفوع نوزاد دفع می شود که مکونیوم نام دارد و در روده بزرگ می باشد. معمولا تا زمان زایمان دفع نمی شود. برخی نوزادان قبل از تولد آن را دفع می کنند. اگر نوزاد اجابت مزاج قبل یا در طول زایمان داشته باشد، پزشک به دقت بر این موضوع نظارت می کند تا مطمئن شود که هیچ گونه عوارضی به دنبال نداشته باشد.

منبع : http://www.parents.com

مطالب مرتبط :

سونوگرافی ماهه سوم و ضرورت آن

عکسبرداری رنگی به چه صورت انجام می شود؟

رادیولوژی برای زنان باردار چه خطراتی دارد؟

تماس باما
آدرس