سونوگرافی هفته سی و ششم بارداری

سونوگرافی هفته سی و پنجم بارداری
سونوگرافی هفته سی و پنجم بارداری
اردیبهشت ۹, ۱۳۹۶
سونوگرافی هفته سی و هفتم بارداری
سونوگرافی هفته سی و هفتم بارداری
اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶

سونوگرافی هفته سی و ششم بارداری

سونوگرافی هفته سی و ششم بارداری

سونوگرافی هفته سی و ششم بارداری

در ادامه ماه های بارداری در سه ماهه سوم بارداری، بعد از سونوگرافی های متعدد رسیدیم به هفته سی و ششم بارداری.

اندازه نوزاد در سونوگرافی هفته سی و ششم بارداری نشان می دهد که به ۲۰ و ۷۵صدم اینچ رسیده و وزنش هم ۶ پوند شده است. روند رشد در این مدت به طرزی کامل بوده که شرحی برای این هفته نمی ماند و همچنان نوزاد به وزن اضافه کردن ادامه می دهد.

تنها چند هفته مانده تا نوزاد عزیزتان را ببینید. به احتمال زیاد در طی ملاقات های مکرری که با پزشک داشتید، به شما توصیه شده که موقعیت نوزاد را در رحم بررسی کنید. در سونوگرافی هفته سی و ششم بارداری نوزاد باید سرش رو به پایین به سمت واژن و گردن رحم باشد. اضافه وزنش هم همراه با آب زیادی ترکیب شده و عروق بیشتری هم به طور طبیعی به بدن کمک می کنند تا برای تولد آماده شود و راحت تر از گردن رحم عبور کند.

اگر نوزادتان رو به پایین برگشته باشد، با لگن مواجه می شود. پزشک هم ورزش هایی توصیه می کند که می توان در خانه انجام داد تا نوزاد در جای درستش قرار گیردف اما همین که نزدیک زایمان که می شود، پزشک پیشنهاد می کند که به صورت دستی حرکاتی انجام دهید که جای نوزاد را تغییر دهد.

نسخه سفالیک خارجی می دهد که با قرارگیری دست روی شکم می توان نوزاد را فشار داد تا متمایل به سمت پایین شود. البته چنین کاری طبیعتا در بیمارستان انجام می شود ، یا دارو و ریلکس کردن عضلات. قبل از هر چیزی از شما تقاضا می شود هیچ استرسی نداشته باشید و ضربان قلب نوزاد بررسی می شود.

در ضمن حرکت دادن نوزاد به زور و دستی خطراتی هم به دنبال دارد مثل زایمان زودرس. اگر نوزاد هنوز در همان موقعیت باشد، پزشک گزینه های دیگری برای زایمان پیشنهاد می کند که می توانید روی آن فکر کنید و انتخاب کنید. در این حالت اغلب نوزادان سزارین می شوند.

منبع : http://www.parents.com

مطالب مرتبط :

در سونوگرافی هفته سی و سوم بارداری چه می شود؟

شاخصه های دیگر سونوگرافی چیست؟

تکنیک هایی که در رادیولوژی تشخیصی استفاده می شود!

تماس باما
آدرس