سونوگرافی هفته بیستم بارداری

سونوگرافی هفته نوزدهم بارداری
سونوگرافی هفته نوزدهم بارداری
اسفند ۲۵, ۱۳۹۵
سونوگرافی هفته بیست و یکم بارداری
سونوگرافی هفته بیست و یکم بارداری
فروردین ۲, ۱۳۹۶

سونوگرافی هفته بیستم بارداری

سونوگرافی هفته بیستم بارداری

سونوگرافی هفته بیستم بارداری

ماه ها می گذرند و مادر همچنان در انتظار نوزادش می باشد. اما حال به هفته بیستم بارداری رسیدیم و مطمئنا اتفاقات جدیدی  باید در این هفته رخ داده باشد.

رشد جنین در سونوگرافی هفته بیستم بارداری چطور بوده؟!

ناخن ها و موها دارند به رشدشان ادامه می دهند. در دختران، رحم حال شکل گرفته است و کانال واژن دارد شکل می گیرد. می توانید حرکات نوزادتان را هر از چند گاهی حس کنید.

تقریبا نیمی از راه را آمده اید. ۱۸ هفته از شروع تشکیل جنین! زمانی که مجموعه ای سلول ها دارند شکل می گیرند، نوزادتان به نظر می رسد بیشتر مایل به متولد شدن دارد. بدنش متناسب با پاها و بازوها به نسبت سرش و اعضای صورتش، مثل چشم ها و گوشها، رشد می کنند و در جای نهایی خود قرار می گیرند. هر جزییات ظریفی مثل ناخن هایش، ناخن های پا، و موهایش دارند رشد می کنند. گرچه نوزادتان به طور کلی شکل گرفته، هنوز هم مقدار زیادی از رشدش باقی مانده است.

سونوگرافی هفته بیستم بارداری

در دو هفته گذشته، نوزادتان گوش هایش شروع به شنیدن صداها از رحم کرد. می تواند حالا به صداهایی مثل حرکت خون هم گوش کند. یا اینکه هوایی که از ریه ها خارج می شود، و شاید هم صدای ضربان قلبتان. برخی مادران برخی از مادران حتی می توانند صدای ضربان قلب نوزاد را بعد از تولد بشنوند، که روی سی دی تکثیر می شود. جای تعجبی نیست، به خاطر اینکه یکی از اولین صداهاییست که می شنود.

گوش کردن و دیگر بازخورد حواس ممکن می باشد چون ارتباط بین مغز و چشم های نوزاد، گوش ها، و بینی دارد شکل می گیرد. میلین، ماده ای چرب است که انتهای عصب می باشد و امکان انتقالات را از مغز نوزاد ممکن می سازد تا به گوش هایش سریعتر برسند.

تا الان باید حرکات و تکان خوردن های نوزادتان را حس کرده باشید. همچنین به وزن نوزادتان دارد اضافه می شود.

منبع : http://www.parents.com/

مطالب مرتبط :

هفته چهاردهم بارداری : سه ماهه دوم

عکسبرداری از اندام های بدن برای یافتن درد

نکاتی مهم درباره سونوگرافی سه بعدی !

تماس باما
آدرس