تکنولوژیست رادیولوژی در مقایسه با سونوگرافر

سونوگرافی ماهه سوم و ضرورت آن
در دوران بارداری چندبار سونوگرافی لازم است؟
آذر ۱۷, ۱۳۹۵
رادیولوژی تشخیصی چیست
تکنیک هایی که در رادیولوژی تشخیصی استفاده می شود!
آذر ۲۰, ۱۳۹۵

تکنولوژیست رادیولوژی در مقایسه با سونوگرافر

دستگاه پانورکس

دستگاه پانورکس

پزشکان اغلب قادر به مشکلاتی می باشند که به صورت بصری و با پرسش و پاسخ از بیمار صورت می گیرد. اما گاهی اوقات، هیچ کدام از این متدها شرایط پزشکی که در وجود انسان مخفی می باشد را نشان نمی دهند، از جمله آن هایی که تحت تاثیر ارگان ها و استخوان ها می باشند. تکنولوژیست رادیولوژی و سونوگرافر برای فهمیدن علت پزشکی با تصویر برداری از داخل بدن به روش های متخلف می پردازد. در نتیجه قابلیت ها، وظایف و حقوق هر کدام متفاوت می باشد.

تکنولوژیست رادیولوژی :

بخاطر اینکه تکنولوژیست ها از روش های متعدد زیادی نسبت به سونوگرافر ها استفاده می کنند، اکثر قریب به اتفاق با عنوان تخصص هایشان شناخته می شوند مانند تکنیسین X-Ray یا تکنیسین محاسبه توموگرافی. هر دوی آن ها دارای امواج رادیویی هستند، گرچه تصویربرداری رزونانس مغناطیسی و دیگر بخش های تکنولوژی رادیولوژی شامل نمی شوند. برای ورود به این حرفه نیازمند آموزش متوسطه و به دنبال آن مدرک فوق دیپلم یا لیسانس می باشید. متخصصان پزشکی که حداقل یک مدرک فوق دیپلم یا کاردانی در رشته شان دارند، مثل پرستاران هم می توانند آموزش طی دوره ای یک ساله آموزش ببینند. بیشتر جاها نیاز به مدرک یا مجوز رسمی می باشد. گرچه نیازمندی ها هم فرق دارد، به طور معمول آموزش رسمی نیاز است و باید یک امتحان داد. ادامه تحصیل هم بعدا نیاز به حفظ اعتبار دارد.

شغل های تکنولوژیست رادیولوژی

در می سال ۲۰۱۱ تعداد ۲۰۸٫۵۷۰ تکنولوژیست رادیولوژی در آمریکا درآمد سالانه ۵۳٫۲۳۰ دلار داشتند، طبق حقوق وزارت کار. درآمد سالانه از زیر ۳۵٫۱۰۰دلار پایین ترین درآمد با ۱۰درصد تا بالای ۷۴٫۹۷۰ دلار با ۱۰ درصد بود. برآورد شد که ۱۲۵٫۶۴۰ نفر که برای بیمارستان های پزشکی و جراحی عمومی کار می کردند، میانگین سالانه ۵۳٫۷۹۰ دلار داشتند. بالاترین درآمد سالانه در خدمات دولتی و تحقیقات علمی بود که به میانگین سالانه ۶۳٫۵۸۰ دلار می رسید. تعداد شغل ها برای تکنولوژیست رادیولوژی انتظار می رفت تا ۲۸ درصد در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ بالا رود.

تکنولوژیست رادیولوژی در مقایسه با سونوگرافر

سونوگرافرها :

سونوگرافی های پزشکی تشخیصی، نیز فن سونوگرافی نامیده می شوند. که از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می شود تا تصاویری تولید کند. هیچ تابشی در کار نیست، بنابراین این روش در مقایسه برای استفاده جهت دیدن داخل رحم مناسب می باشد. بعضی دستگاه ها هم قابل حمل هستند تا اینکه بیمار به روی تخت حتما باشد. بخاطر همین تکنولوژیست های رادیولوژی، سونوگرافرها نیاز به اموزش رسمی دارند، یا فوق دیپلم یا مدرک لیسانس، یا یک گواهی دوره یک ساله .

حقوق سونوگرافرها :

سونوگراف های کشور ۵۴٫۷۶۰ نفرند که میانگین ۶۵٫۸۰۰ دلار سالانه در سال ۲۰۱۱ گرفتند. درآمد سالانه کمتر از ۴۴٫۹۵۰ دلار برای پایین ترین درآمد با ۱۰ درصد تا بالاترین درامد ۹۰٫۶۴۰ دلار با ۱۰ درصد تخمین زده شد. پزشکی عمومی و جراحی های بیمارستانی بزرگترین پرسنل را داشتند، که ۳۲۹۰۰ نفر بودند با میانگین ۶۵۸۷۰ دلار در سال. بهترین پرداخت ها برای کارفرماهایی بود که همکار بودند، یا دانشگاه ها و مدارس حرفه ای که حقوق سالانه ۷۴۵۴۰ دلار داشتند. اشتغال پیش بینی می شود از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ تا ۴۴ درصد افزایش پیدا کند.

 

تماس باما
آدرس