رادیولوژی تشخیصی چیست
تکنیک هایی که در رادیولوژی تشخیصی استفاده می شود!
آذر ۲۰, ۱۳۹۵
رادیولوژی
رادیولوژی برای زنان باردار چه خطراتی دارد؟
آذر ۲۲, ۱۳۹۵

چطور یک تکنسین X-Ray شوید؟

چطور یک تکنسین X-Ray شوید؟

چطور یک تکنسین X-Ray شوید؟

برای تکنسین X-Ray شدن چه راه هایی لازم است طی شود؟ برای اینکه بتوانید یک تکنسین X-Ray  شوید نیاز به یکسری پیش نیازها و مدارکی برای این کار دارید. در ادامه گام به گام برایتان از یک تکنسین X-Ray  شدن را شرح داده ایم.

گام اول : تکمیل برنامه های دانشگاهی

آن هایی که برنامه دارند تا گواهینامه را بگیرند، باید آموزش های تکنسینی X-Ray  را کامل کنند. برنامه های تکنسین X-Ray  در گواهینامه مشخص است، سطوح کاردانی، کارشناسی نیز هستند که البته مدرک کاردانی رایج تر است. در همه سطوح واحدهای درسی شامل کلاس و آزمایشگاه می باشد. شامل آناتومی، اصطلاحات پزشکی، موقعیت بیمار، حفاظت بیمار در برابر اشعه، کنترل عفونت، و آسیب  شناسی و تابش می باشند.

گام دوم : دریافت گواهینامه

بعد از تکمیل برنامه تکنسین X-Ray  ، فرد می تواند به قصد گرفتن گواهینامه اقدام کند. گره روند آن برای اشتغال اختیاری است، بسیاری از کارفرما ها تکنسین هایی استخدام می کنند که دارای گواهینامه باشند. علاوه بر این برخی از جاها گواهینامه از یک برنامه معتبر فارغ التحصیلی برداشت شده و از یک امتحان باید عبور کرد. این تست ۴ ساعته شامل ۲۲۰ سوال چند گزینه ای می باشد و براساس پاس و رد شدن نمره داده می شود.

چطور یک تکنسین X-Ray شوید؟

گام سوم : اخذ پروانه

بسیاری از جاها نیاز به تکنسین X-Ray  دارند تا به اخذ پروانه بپردازند. نیازمندی های پروانه هم بستگی به جایی دارد که باشد، با دوره های اخذ پروانه در بیشتر جاها از رنج ۱تا ۴ سال می باشد.

گام چهارم : به دست آوردن شغل

تکنسین های X-Ray  که مجوز دارند، معمولا ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند، با امکانات بیمارستان، مطب پزشکان، مراکز تصویر برداری، و یا مراکز توانبخشی جاهاییست که در آنجا کار می کنند. تکنسین ها نیز ممکن است به عوان یک آژانس کار کنند که آن ها را با چند امکان پزشکی به عنوان تکنسین X-Ray  استخدام کنند.

گان پنجم : در نظر گرفتن پیشرفت ها

یک تکنسین دارای مدرک، با سابقه ممکن است برای تبدیل شدن به دستیار رادیولوژیست دارای مدرک باشد تا در تشخیص تجهیزات، مثل CTاسکنر، یا دستگاه MRI متخصص شود. همچنین می تواند به عنوان یک نماینده برای فروش دستگاه های رادیولوژی نیز مشغول به کار شود.

مطالب مرتبط :

تکنولوژیست رادیولوژی در مقایسه با سونوگرافی

چه قسمت هایی از بدن رادیولوژی می شوند؟

سوالات رایج درباره سونوگرافی در بارداری

تماس باما
آدرس